Close
Jak bezpiecznie obstawiać i uniknąć uzależnienia od hazardu

Człowiek jest niedoskonałą istotą. Możemy uzależnić się w zasadzie od wszystkiego. Niestety, hazard jest bardzo częstym powodem uzależnień. Obstawianie zakładów bukmacherskich również może mieć negatywne konsekwencje dla naszej psychiki. Dlatego jeżeli czujesz, że obstawianie zakładów w coraz większym stopniu zaczyna kolidować z Twoim życiem prywatnym czy też zawodowym to powinieneś czym prędzej zgłosić się do specjalisty od uzależnień. Nie powinien być to dla Ciebie powód do wstydu. W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób ma podobny problem do Twojego. Aby zminimalizować ryzyko nieprzyjemnych zdarzeń powinieneś kierować się odpowiednimi zasadami podczas obstawiania wydarzeń sportowych. Poniżej kilka podpowiedzi.

  • Stwórz sobie miesięczny budżet na obstawianie i staraj się go nie przekraczać. Powinny być to pieniądze, które nie odbiją się na realizacji Twoich podstawowych potrzeb życiowych.
  • Stwórz dzienny limit zakładów. Jeżeli nie odnajdujesz żadnych atrakcyjnych zakładów w ofercie bukmachera to nigdy nie graj na siłę. Zrób sobie wtedy przerwę. Twój budżet starczy na dłużej.
  • Nigdy nie obstawiaj za pożyczone pieniądze. Warunek oczywisty. Pewne typy bukmacherskie nie istnieją. Przegrać potrafi nawet murowany faworyt. Może okazać się, że nie będziesz mieć z czego pożyczonych pieniędzy oddać.
  • Nigdy nie próbuj się odegrać. Żadna strategia nie daje pewnej gwarancji wygranej. Zakład, którym próbujesz się odegrać może okazać się również przegrany. Chęć odegrania się może kumulować zbyt duże negatywne emocje zarówno w przypadku przegranego jak i wygranego ponownego zakładu.
  • Po przegranym zakładzie zrób sobie przerwę od obstawiania. Na zakładach bukmacherskich świat się nie kończy. Kilka dni przerwy to dostatecznie dużo, żeby emocje opadły a głowa uwolniła się od natłoku myśli związanych z obstawianiem.
  • Nigdy nie obstawiaj po spożyciu alkoholu. Alkohol zawsze stoi w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem. Chęć obstawienia zakładu za większą kwotę po spożyciu alkoholu może okazać się decyzją, którą będziesz mocno żałować dnia następnego.
  • Pamiętaj, że sportem rządzi przypadek. Jak już wcześniej wspomniano, pewne typy bukmacherskie nie istnieją. Płatne typy bukmacherskie nie są wcale lepsze od tych darmowych. Na samym końcu o wyniku i tak będzie decydować przypadek i detale, takie jak piłka odbijająca się od poprzeczki czy przestrzelony rzut karny.
  • Wyznacz sobie limity czasowe na skonstruowanie zakładu. Zbudowanie akumulowanego zakładu nie powinno zająć więcej niż kilkanaście minut. Staraj się trzymać wyznaczonego limitu czasowego. Pamiętaj, że masz inne obowiązki. Nie obstawiaj kosztem zaniedbywania innych obowiązków.
  • Nie traktuj obstawiania jako sposobu na zarabianie pieniędzy. Zarabianiem pieniędzy możemy nazwać otrzymanie obiecanego wynagrodzenia za wykonaną pracę. Podczas obstawiania zakładów Twoja wygrana nie będzie zależeć od nakładu pracy włożonego w analizę danego meczu. Będzie zależeć głównie od losu i szczęścia.
  • Jeżeli czujesz, że coś jest nie tak skonsultuj się ze specjalistą. Odpowiednie dane kontaktowe znajdziesz na stronie internetowej każdego bukmachera działającego legalnie na polskim rynku.

Podsumowując, obstawianie zakładów może być postrzegane jako atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Jednak są to tylko pozory. Zbyt wielkie zaangażowanie z naszej strony może przerodzić się w bardzo groźną formę uzależnienia od hazardu. Dlatego ważny jest zdrowy rozsądek, który powinien nam towarzyszyć nieustannie.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *