Close

Tabela Ligi australijskiej

#TeamMPWDLFAGP
1Melbourne City2214355426+2845
2Central Coast Mariners2210663127+436
3Sydney229853022+835
4Adelaide United2210573433+135
5Macarthur2210572929+035
6Brisbane Roar218762922+731
7Western Sydney Wanderers228774038+231
8Wellington Phoenix227783431+328
9Perth Glory218493737+028
10Western United2284102834-628
11Melbourne Victory2243152455-3115
12Newcastle United Jets2235141834-1614

Liga australijska wyniki

niedziela, 16 maja, 2021
Perth Glory5 - 1Western Sydney Wanderers
Adelaide United1 - 0Brisbane Roar
Melbourne City2 - 2Wellington Phoenix
sobota, 15 maja, 2021
Newcastle United Jets0 - 1Central Coast Mariners
Western United0 - 1Sydney
piątek, 14 maja, 2021
Macarthur3 - 1Melbourne Victory
czwartek, 13 maja, 2021
Melbourne City4 - 1Adelaide United
środa, 12 maja, 2021
Perth Glory3 - 0Western United
Brisbane Roar0 - 0Central Coast Mariners
niedziela, 9 maja, 2021
Perth Glory2 - 1Melbourne Victory
Melbourne City3 - 2Brisbane Roar
sobota, 8 maja, 2021
Western Sydney Wanderers5 - 0Western United
Newcastle United Jets1 - 1Sydney
piątek, 7 maja, 2021
Adelaide United0 - 0Wellington Phoenix
czwartek, 6 maja, 2021
Melbourne Victory1 - 2Macarthur
środa, 5 maja, 2021
Perth Glory1 - 3Melbourne City
Brisbane Roar2 - 1Western United
niedziela, 2 maja, 2021
Melbourne Victory1 - 1Central Coast Mariners

Liga australijska terminarz - najbliższe mecze

środa, 19 maja, 2021
Sydney11:05 AMMelbourne Victory
Perth Glory1:20 PMAdelaide United
piątek, 21 maja, 2021
Newcastle United Jets11:05 AMBrisbane Roar
sobota, 22 maja, 2021
Wellington Phoenix6:05 AMWestern United
Melbourne City11:10 AMCentral Coast Mariners
niedziela, 23 maja, 2021
Sydney8:05 AMWestern Sydney Wanderers
Melbourne Victory10:10 AMAdelaide United
Perth Glory12:15 PMMacarthur
wtorek, 25 maja, 2021
Brisbane Roar11:05 AMMelbourne City
środa, 26 maja, 2021
Western Sydney Wanderers11:05 AMWellington Phoenix
czwartek, 27 maja, 2021
Macarthur11:05 AMCentral Coast Mariners
piątek, 28 maja, 2021
Western United11:05 AMMelbourne Victory
sobota, 29 maja, 2021
Melbourne City9:05 AMNewcastle United Jets
Adelaide United11:10 AMSydney
niedziela, 30 maja, 2021
Wellington Phoenix5:35 AMPerth Glory
Western Sydney Wanderers8:05 AMBrisbane Roar
poniedziałek, 31 maja, 2021
Western United11:05 AMMacarthur
wtorek, 1 czerwca, 2021
Central Coast Mariners11:05 AMNewcastle United Jets
środa, 2 czerwca, 2021
Brisbane Roar11:05 AMPerth Glory

A-League jest profesjonalną ligą piłki nożnej mężczyzn, prowadzoną przez Football Federation Australia (FFA).  A-League powstała w 2004 roku jako następca National Soccer League (NSL), a rozgrywki rozpoczęły się w sierpniu 2005 roku. Obecnie Liga zrzesza dziesięć zespołów.

Sezony trwają od października do maja i obejmują 27-rundowy sezon regularny oraz turniej finałowy fazy playoff z udziałem najwyżej rozstawionych drużyn, zakończony meczem grand final. Kluby z A-League uzyskują kwalifikację do rozgrywek kontynentalnych, Ligi Mistrzów Asian Football Confederation (ACL).